ספר כלבים

האמבטיה, רשת מספרות כלבים ניידות.

למה לספר את הכלב? מה היתרונות בתספורת לכלב?

הרי כולנו יודעים שלפרוות הכלב עם כל היופי שבה ישנו תפקיד מרכזי, שהוא הגנה על הכלב מקור/מחום ומכל מיני פגיעות גוף חיצוניות.
אז למה לי לספר אותו? אתם בטח שואלים?
צודקים, שאלה שאם לא מבנים את המשמעות שלה אנשים מעדיפים להשאיר את הכלב עם הפרווה שלו לחסוך כמה שקלים ולא לקחת אותו לספר כלבים מקצועי.
ההסבר לצורך בטיפול של ספר כלבים, הוא פשוט הפרווה שמגינה על הכלב בחורף מהקור היא גם זו שעוטפת אותו גם בקיץ, הרבה מאד מכלבים החיים בישראל לא מתאימים בכלל לאקלים הים תיכוני לכלב חם והעור שלו יכול לפתח פצעים וגירודים, כמו כן למשוך טפילים כמו קרציות ופשפשים… כמו כן בדיוק כמו שאנו דואגים לחפוף את הראש כדי לנקות אותו כך יש גם לכלב צורך בסיסי במקלחת ותספורת שתשאיר את הפרווה שלו רעננה ונעימה למגע.
חשוב לציין שלא מומלץ לספר את הכלב לבד או בציוד לא מתאים מסיבות אילו ואחרות…
כמו מה?
אז נתחיל בזה שלא מומלץ לגלח את כל פרוות הכלב בזמן שמבצעים תספורת כלבים (עדיין צריך להשאיר פרווה גם אם היא קצרה יחסית להגנה על עור הכלב). אם עדיין אתם מעוניינים לגלח את פרוות הכלב למינימום חשוב לבצע זאת במקצועיות אחרת עלולים ודי בקלות לגרום לכויות ואף לקרחות שיער.
שימוש בציוד לא מתאים עלול לפגוע בפרוות הכלב, תספורת לא נכונה יכולה לגרום נזק בלתי הפיך, כל כלב והפרווה שלו וטיפול שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר…
לגבי השאלה למה לספר ולטפח את הכלב?
התשובה היא פשוטה, פרוות הכלב צריכה להיות מטופחת וכמו שאנו בני האדם הולכים לספר כדי לחדש את המראה שלנו וגם כדי לשמור עליו מנזקים של מזג האוויר (במיוחד הנשים שהולכות לספרים) כך גם את פרוות הכלב צריך לטפח, ולטפח עם חומרים המתאימים לפרוות הכלב (לכל סוג כלב מתאים תכשיר טיפוח אחר).

על טיפול 10 אלפים לכלב כבר שמעתם? מה זה כולל למה זה מומלץ? ולמה דווקא בחורף?
את חיית המחמד האהובה שלכם מומלץ לפנק אחת לחודש וחצי בטיפוח מקצועי ומקיף, טיפוח כולל לא רק רחצה יסודית על ידי ספר כלבים מקצועי, אלא גם טיפול הכולל גם הברשות שיעזרו להסיר את כל השיער ״המת״ שיש לכלב (זה שממלא לנו את הבית), פלוס ניקוי האוזניים של הכלב המונע דלקות, קיצוץ ציפורניים ,רחצה יסודית וייבוש, (בקיצור כל הפינוק שהכלב שלכם יכול וירצה לקבל) וכמובן טיפול נגד פרעושים וקרציות.
ולמה דווקא בחורף? בתקופה הזו אנחנו והכלבים יותר בבית והרבה יותר נעים לגדל כלב נקי ומטופח ואם הרבה פחות נשירה…
אז בשביל שיהיה לכם חורף נעים יותר הזמינו מקלחת לכלבכם וכבר מחר תרגישו את ההבדל…