איך לקלח את הכלב לבד?

איך לקלח את הכלב לבד?
הרבה פעמים אנו מעוניינים "לחסוך״ בהוצאות ובוחרים לסדר את הכל לבד… זה לא תמיד נכון ולא תמיד חכם אבל לכל מי שבאמת מוכן להתחבר לתהליך ויש לו זמן פנוי, מוזמן לעבור על המאמר שכתבנו.

אז חום הגדול כבר כאן, וכלב שלכם זקוק למקלחת קרה ומרעננת,
אז לפני שניגש למקלחת עצמה עלינו לציין שחייבים להצטייד במספר מוצרים המותאמים במדויק לפרוות כלבכם.
אז איך נדע איזה שמפו כלבים מומלץ לנו לבחור? ומה עושים עם כלבים אשר נחשבים לסרבני המקלחת?

האמבטיה רשת מספרת כלבים ניידת מגישה לכם את המדריך המלא לאמבטיה המושלמת!

מקלחת במים פושרים בימי הקיץ החמים היא לא פחות מתענוג עבור חברינו הכלבים.

לפני שנתחיל חשוב לנו להדגיש כי מקלחת תכופה ולא מותאמת לכלבכם עלולה להגביר את הסיכוי לבעיות עור אצל הכלבים.

השלב הראשון לאחר שבחרנו שאנו מעוניינים לקלח את הכלב לבד בבית הוא למצוא את המקום הכי נכון לביצוע המשימה…
כשהטמפרטורות עולות אפשר בהחלט לרחוץ את הכלב מחוץ לבית, בעיקר כשמדובר בגזע גדול, אך מוטב לבחור במקום שלא יהפוך בוצי אחרי המקלחת. את הכלבים הקטנים- בינוניים יותר ואת הגורים אפשר לרחוץ בכיור או באמבטיה קטנה בבית או מחוצה לה… מומלץ לרכוש שטיח למניעת החלקה ולהכניס אותו לתוך האמבטיה, הדבר יסייע לכלב לשמור על תחושת היציבות והורדת סף החרדה.

לגבי המים… מומלץ לבחור במים בטמפרטורה פושרת/חמימה.
מים קרים מהצינור אינם בהכרח מקור מרענן – הם עלולים לגרום לכלב לאי נוחות ולעורר התנגדות למקלחת (בידיוק כמו לבני האדם שנכנסים לבריכה, לוקח לנו מספר דקות עד שאנו מתרגלים, אבל בתחושה הראשונה אנו מעוניינים לברוח מהמים, אותו הדבר עלול להיות גם לכלבכם)

באיזו תדירות יש לרחוץ את הכלב?

תדירות המקלחת תלויה בגזע הכלב ובמצב הכללי של הפרווה – רחיצת יתר עלולה להוביל לאיבוד השומנים הטבעיים המגנים על העור שלו, לכן בעקרון מומלץ לרחוץ את הכלב רק כאשר הוא מדיף ריח או מלוכלך. עם זאת לא רצוי לדחות את המקלחות יותר מדי, משום שפרווה ארוכה ומלוכלכת נוטה לצבור קשרים ולהסתבך.

תדירות המקלחות תשתנה מעונה לעונה, כאשר בקיץ מומלץ לקלח את הכלב אחת לחודש. מקלחת תכופה בעונת הקיץ עלולה להגביר את הסיכוי לבעיות עור.

מהם השלבים הנכונים לרחצה בטוחה?

לפני שמתחילים, וודאו כי כל האביזרים עומדים לרשותכם – שמפו המותאם לפרוות הכלב, מגבת מברשת לסירוק לאחר המקלחת, יש לדאוג להוריד את הקולר ומומלץ לגזוז ציפורניים לכלבכם.

את המקלחת עצמה מומלץ להתחיל מאזור הראש, למרות שיש הטוענים כי דווקא פעולה זו עלולה לעורר את רצונו של הכלב להתנער. הסיבה שאנו ממליצים להתחיל באיזור הפנים היא מהרצון להרחיק את הפרעושים מן הפנים, האוזניים והעיניים (תוך כדי שימוש בחומרים מתאימים בלבד.

מומלץ לתת לכלב להתרגל למים הזורמים ואפילו למלא את האמבט או הגיגית בכמה סנטימטרים של מים חמימים. אם הכלב נלחץ מזרם המים, אפשר להרטיב אותו בעזרת דלי או זרם מים חלש יותר. לעולם אל תתיזו מים ישירות על הפנים או אברי המין.
לאחר שהפרווה של הכלב כבר רטובה נוכל לעבור לשלב מריחת השמפו, יש למרוח את שמפו המתאים מן הראש אל הזנב וחובה עלינו להמנע מלסבן את הכלב באיזור האוזניים והעיניים!
לאחר הזמן המצוין על השמפו יש להסיר את השמפו בעזרת צינור המים.
בסיום הרחצה, אנו ממליצים לייבש היטב את פרוות הכלב עם מגבת או מייבש שיער ולסרק אותה, (וכמובן ניתן לתת לכלב "פרס" על התנהגות טובה בזמן המקלחת).

בכל שאלה או בעיה, נשמח לסייע ולתת לכם מידע, ותזכור תמיד שאם אין לכם כוח או רצון לקלח ולספר את כלבכם, תמיד תוכלו ליצור איתנו קשר ונגיע עד לפתח ביתכם, להעניק את הטיפול המקצועי והמסור ביותר.

האמבטיה, מספרת כלבים ניידת.

1700-700-456