מתי לקלח את הכלב?

כל כמה זמן צריך לעשות לכלב מקלחת טובה?

האם הכלבים שלנו גם צריכים מקלחות תכופות, ממש כמונו בני האדם? האם צריך לחשב את זה לפי סוג הכלב/סוג הפרווה של הכלב?

לפניכם מאמר קצר מצוות ״האמבטיה, מספרת כלבים ניידת״ שיעשה לכם קצת סדר בבאלגן.

אז כל כמה זמן מומלץ לרחוץ את הכלב?

אם אתם בכלי כלבים וודאי יצא לכם לחשוב כל כמה זמן יש צורך לעשות לכלבכם אמבטיה (למרות שלא תמיד אתם באמת רוצים את זה כי לא כל הכלבים אוהבים את המגע עם המים), לפעמים הרחצה של כלבכם עלולה להפוך להרפתקה של ממש. אולם חייבים לדעת ששטיפת הכלב היא דבר טוב עבורו.

לכלבים בניגוד לחתולים אין את היכולת הפיזית להגיע לכל מקום בגוף שלהם על מנת לנקות את עצמם לבד מדי יום.

מלבד נושא הלכלוך יש גם את הפרווה שנושרת להם בכל מקום והרחצה יכולה לעשות טוב לא רק לכלב, אלא גם לבעלים שלו.

אם כך, מה יכולים לעשות בעליו של כלב על מנת להקל את חוסר הנוחות שגורם הלכלוך ובו בעת לשמור על מראהו החיצוני נקי ורענן?

יש מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ההחלטה על תדירות הרחצה של הכלב.

הנה מספר טיפים שכדאי לדעת:

  • מומלץ לסרק ולהבריש את פרוות הכלב לפחות פעם בשבוע (במיוחד אם הפרווה שלו ארוכה) מומלץ לסרק גם לפני הרחצה.
  • פרוות הכלב חשובה מאוד לבריאותו ונוחותו של הכלב. אם תשטפו אותה בכל יום, אתם עלולים להסיר ממנה שמנים חיוניים ולגרום אי נוחות לכלב, לכן מומלץ לדעת את סוג הכלב ומה נכון לו.
  • כלבים שפרוותם עבה במיוחד, כגון קוקר ספניאל או כלבי פקינז, יש לרחוץ בכל 4 עד 8 שבועות לערך. כלבים עם פרווה משיית כגון יורקשייר טרייר או להאסה אפסו יש לרחוץ בכל 3 עד 6 שבועות.
  • כלבים עם פרווה מתולתלת שאינם משירים שיער יש לרחוץ בכל 6 עד 8 שבועות, וכלבים שפרוותם חלקה, כגון צ'יוואוואה או בוסטון טרייר יש לרחוץ פעם בשמונה שבועות או כאשר הם מתלכלכים. כלבים אלה זקוקים לשמנים שבתוך הפרווה על מנת להגן על עורם, לכן השתדלו לא לרחוץ אותם לעיתים תכופות מדי.
  • כלבים שפרוותם קשיחה ודקה כגון שנאוצר וסוגים אחרים של כלבי טרייר יש לרחוץ מדי 4 עד 6 שבועות. אם לכלב יש נטייה להשיר קשקשים, ניתן לרחוץ אותו גם מדי 3 שבועות לערך.
  • חשוב לשים לב להרגלים של הכלב: אם הוא אוהב להתגלגל בבוץ ולזנק לתוך כל שלולית שהוא רואה, כדאי לשקול לרחוץ אותו לעיתים קרובות אפילו יותר. הרי אם השמנים החיוניים כבר מוסרים מן הפרווה על ידי גורמים אחרים, אין סיבה שלא לרחוץ את הכלב.
  • חשוב לדעת כי רוב הכלבים אינם זקוקים למקלחת באותה תדירות בה בני האדם זקוקים לה.
  • עליכם לבנות לוח זמנים מסודר שיעזור להם להילחם בקשרים שבפרווה ובכפות הרגליים המלוכלכות, ועם זאת לא לגרום להם בעיות בריאותיות בעתיד.
  • שמרו על ניקיון ומראה הכלב, צרו שגרת טיפוח קבועה, ומובטח כי הכלב שלכם יהיה שמח ובריא לזמן רב, תוך כדי צמצום הניחוח האופייני לכלבים בביתכם.

ואם אתם לא מוצאים את הזמן, או שאין לכם כוח לבצע את הרחצה תמיד תוכלו ליצור קשר עם ספר כלבים, מספר כלבים האמבטיה תוכל להגיע אליכם ולספק לכלבכם טיפול טיפוח מושלם וכל זאת בניית שרות מאובזרת עם הציוד המקצועי ביותר, צוות מספרת כלבים, האמבטיה עוסק כל היום ברחצת כלבים, דבר המבטיח לכם מקצוענות. אמינות וטיפול המותאם במיוחד עבור כלבכם.

האמבטיה, מספרת כלבים בבית הלקוח, צרו איתנו קשר עכשיו!

צפו בסרטון התדמית שלנו

נגן וידאו
tipulim

האמבטיה בקהילה

האמבטיה שמה לנגד עיניה את הנתינה לקהילה כחלק בלתי נפרד ממדיניות השרות שלנו. אנו מגיעים לימיי אימוץ ומטפלים בכלבי הכלביות בנוסף אנו מטפלים בכלבי הנחייה ובכלביהם של ניצולי השואה במחירי עלות.

לפרטים נוספים לחצו כאן!

shirut

איזורי שרות

חברת האמבטיה, הינה הרשת מספרות הכלבים, הגדולה והותיקה ביותר בארץ, חברתנו מספקת שרותים בבתי הלקוח בפריסה רחבה. מאיזור זיכרון יעקב בצפון, גוש דן והשרון במרכז,אשדוד והסביבה בדרום וכן חבל מודיעין והשפלה.

לצפיה באיזורי הטיפול שלנו לחצו כאן!

keila

הטיפולים שלנו!

תספורות קצרות טיפוחים וכל כל מה שבינהם, מגוון של טיפולים מותאמים לכל כלב ולכל פרווה. אתם מזמנים להיכנס לקישור ולבחור את הטיפול המתאים ביותר לכלבכם.

לצפייה בכל הטיפולים לחצו כאן!


משפחת האמבטיה

הכירו את הצוות שלנו

© האמבטיה, שטיפה ומספרת כלבים ניידת | Design.Code.Honor by benjo.co.il